Mediniai langai ir durys. Kodėl verta rinktis?

Šiais laikais natūralios medžiagos ir ekologija namuose vėl yra madinga. Vis daugiau žmonių galvoja ne tik apie pigiausius būdus namuose atlikti remontą, bet ir apie kokybę bei draugiškumą aplinkai. Dėl šių priežasčių į mūsų namus po truputį grįžta ir kiek primiršti mediniai langai bei medinės durys. Mediena yra ekologiška medžiaga, geriausiai tinkanti langų bei durų konstrukcijų gamybai. Šiandien jau įprasti plastikiniai langų rėmai ir iš sintetinių medžiagų pagamintos durys mediniams atitikmenims stipriai nusileidžia beveik visose srityse.

Mediniai langai pasižymi puikiomis šilumos ir garso izoliavimo savybėmis. Jie yra atsparūs aplinkos poveikiui, todėl tarnauja tikrai ilgai, išlaiko savo geometriją, o tai užtikrina aukščiausio lygio sandarumą. Bandymai parodė, kad tokie gaminiai yra atspariausi atmosferos poveikiui ir puikiai išlaiko sandarumą labai ilgą laiką. Priešingai nei mano daugelis, jiems net nebūtina sudėtinga nuolatinė priežiūra.

Kartas nuo karto valyti reikia visus langus, nepriklausomai nuo medžiagos, iš kurios jie yra pagaminti. Valant medinius langus reikėtų vengti aukštos koncentracijos, stiprių cheminių valiklių bei šiurkščių miltelių, kurie gali pažeisti lako ar dažų sluoksnį. Medinių langų priežiūra tikrai nereikalauja didelių pastangų, tiesiog reikia prisiminti naudoti tinkamas priemones. Valymo metu, kartą metuose patariama naudoti specialiai medinių langų priežiūrai skirtą pienelį, kuris padengia ir atnaujina dažų paviršių, atgaivina spalvą ir pailgina dangos tarnavimo laiką. Svarbu ir tai, kad mediniai langai leidžia namui kvėpuoti ir nekaupia elektrostatinio krūvio.

Mediena yra klasikinė medžiaga, kuri ne tik atrodo solidžiai, bet ir niekada neišeis iš mados. Tuo tarpu plastiko populiarumas bėgant laikui svyruoja, jie greitai išeina iš mados ir ne visada dera prie besikeičiančio namų interjero. Mediniai langai ir medinės durys puikiai dera prie kitų interjero elementų: medinių baldų, grindų, dekoro detalių ir taip toliau. Taigi, mediniai langai ir medinės durys pasižymi patrauklia, natūralia išvaizda, tačiau dar svarbiau tai, kad jie yra ir labai praktiški.

Medinės durys taip pat pasižymi visa eile privalumų. Jos – itin tvirtos ir turi puikias izoliacines savybes. Dėl savo paskirties lauko durys turi būti gana storos, kad į namus neįleistų šalčio ir triukšmo iš gatvės. Panevėžio rajone įsikūrusios įmonės UAB „Megamas“ gaminamų lauko durų storis siekia 92 mm. Jas sudaro keli sluoksniai, kurie užtikrina puikias šilumos ir garso izoliacines savybes. Kaip ir langai, jos yra atsparios aplinkos poveikiui, todėl jų nesugadins su metų laikais besikeičianti temperatūra, lietūs ar sniegas. Medinės lauko durys yra ilgaamžės ir labai tvirtos, bet svarbiausias jų privalumas – solidi išvaizda.

Tikros medinės durys yra kur kas gražesnės nei medžio imitacija dekoruotos plastikinės ar skardinės durys. Prie solidžios jų išvaizdos prisideda ne tik natūralus medžio raštas, bet ir gražus dizainas. „Megamas“ į savo gaminamas lauko bei vidaus duris gali sumontuoti ir dekoratyvinius stiklus, kurie suteiks unikalią išvaizdą.

Gražios medinės durys yra lygiai tokios pat svarbios ir namų viduje. Vidaus durys turi derėti prie bendro namų interjero dizaino ir būti pakankamai kokybiškos, kad tarnautų ir džiugintų ilgus metus. „Megamas“ gamina dviejų tipų vidines duris: faneruotas ir medžio masyvo. Masyvą renkasi tie, kurie mėgsta prabangą ir namų interjere nori matyti tik itin kokybiškas natūralaus medžio detales. Tokios durys gaminamos iš ąžuolo, uosio, raudonmedžio ar kitos egzotinės medienos rūšies ir gali būti idealiai pritaikytos bet kuriems namams. Dažnu atveju faneruotų durų neįmanoma atskirti nuo medžio masyvo durų. Jos atrodo lygiai taip pat gražiai, tuo pačiu yra dar tvirtesnės ir stabilesnės, o jų konstrukcija leidžia pagaminti daugiau modelių. Būtent todėl jos taip mėgstamos dizainerių. Karšto preso pagalba ant durų konstrukcijos užklijuojamas plonas pasirinkto medžio sluoksnis, kuris pagamintoms durims suteikia natūralaus medžio masyvo išvaizdą, o tai leidžia rinktis prabangias egzotinės medienos rūšis su ne tokiu dideliu durų kainos pasikeitimu. Kad ir kurio tipo duris pasirinksite, „Megamas“ jas pagamins pagal jūsų pateiktus tikslius išmatavimus ir reikalavimus dizainui.

Medinių langų ir durų gamyba yra kur kas sudėtingesnė nei plastikinių. Šiuolaikinėmis technologijomis turi būti pašalinti esminiai medžiagų trūkumai. Mediniai langai yra gaminami iš trijų, keturių, ar net penkių sluoksnių klijuotos medienos tašo, todėl jie yra labai tvirti bei atsparūs atmosferos poveikiui. Tiesa, dėl gamybos proceso sudėtingumo tokie langai šiek tiek brangesni, tad dažnam žmogui kyla mintis, kad geriau šiek tiek sutaupyti ir rinktis pigesnes alternatyvas. Tačiau prieš priimant sprendimą reikėtų gerai apsvarstyti visus medinių langų bei durų privalumus ir pažiūrėti, kas visgi yra svarbiau – sutaupyta nežymi pinigų suma kišenėje, kuri galutinėje statybų sąmatoje tikrai nebus ženkli, ar prabangos, jaukumo ir pridėtinę vertę namams suteikiančios detalės.

UAB „Megamas“ daugiau nei dvidešimt metų gamina kokybiškus medinius langus, vidaus bei lauko duris ir stumdomas terasų sistemas. Lankstus požiūris ir dėmesys kiekvienam klientui per ilgus įmonės darbo metus pelnė klientų iš Lietuvos ir užsienio pasitikėjimą. Visiems UAB „Megamas“ gaminiams suteikiama penkerių metų garantija.

Galbūt mediniai langai bei durys nėra pats pigiausias pasirinkimas, bet ekonomiškiausi sprendimai nėra tinkami kiekvieniems namams, o ir medinių langų bei durų kokybė yra žymiai aukštesnė. Geros šilumos ir garso izoliacinės savybės, natūrali, prabangi išvaizda ir pridėtinės vertės suteikimas namams su kaupu atperka šiek tiek didesnę Jūsų investiciją į tikrai kokybiškus gaminius.

Susisiekite